Główną atrakcją przyrodniczą i turystyczną w Obroczy jest Wieprz. Rzeka na odcinku powyżej Obroczy od mostu w Guciowie po obrocki "wygon" płynie przez Roztoczański Park Narodowy i dlatego wyłączona ze spływów (na tym odcinku rządzą bobry). W Obroczy rzeka wypływa z Parku i znów jest użytkowana jako miejsce spływów kajakowych. W miejscowości jest przystań kajakowa i kilka firm organizujących spływy, przede wszystkim do Zwierzyńca.
Turyści mogą też skorzystać w Obroczy z możliwości noclegów, jakie oferują gospodarstwa agroturystyczne i ośrodek domków kampingowych.
Obrocz otoczona jest zalesionymi wzgórzami ale na południe ciągnie się przez kilka kilometrów teren bezleśny. Około trzech kilometrów na południe od centrum wsi leży wzgórze o wysokości 353 metrów n.p.m., które jest doskonałym punktem widokowym. Na zachód od wzgórza leży rezerwat Czerkies, a na południe - rezerwat Nart.
Otoczona lasami okolica Obroczy była świadkiem krwawych wydarzeń. W centrum wioski, przy moście nad Wieprzem pomnik upamiętnia 96 mieszkańców Obroczy, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej: na frontach, w partyzantce, w więzieniach i obozach. Jedenastu z nich zostało zamordowanych przez Niemców 28 października 1942, i właśnie w miejscu ich śmierci stoi dziś pomnik.
Na południe od Obroczy, niebieski szlak prowadzi za krańce obrockiej polany, ku Lasowcom - miejsca krwawej klęski partyzantów Armii Krajowej na początku Powstania Zamojskiego zimą 1943 roku.
Z kolei na południowy zachód od Obroczy w rejonie nazywanym Biały Słup (droga z Obroczy krzyżuje się tu z szosą Zwierzyniec- Józefów), u stóp wzgórza z ustawioną w 2014 roku wieżą widokową leży cmentarz naszych żołnierzy poległych w 1939 roku. Pochowano tu żołnierzy III batalionu 75 pp, którzy zginęli 18 września 1939.